Vrije sector huur Vlaardingen: wat kun je vragen in 2026?
Geschreven door Alex Nieuwenburg, oprichter Maximilius BV (specialist verduurzaming + WWS-strategie particuliere verhuurders). Laatst bijgewerkt 5 June 2026.
Vorige maand belde een belegger uit Schiedam ons over een hoekwoning aan de Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen-Holy. Hij had het pand in 2023 gekocht voor €298.000, een lege oplevering, label D, 92m². Zijn vraag: "Kan ik dit nog in de vrije sector verhuren in 2026, of zit ik straks vast in middenhuur?" Het antwoord ligt bij precies één getal: 187 WWS-punten. Daaronder val je in 2026 onder gereguleerde huur (max €1.234,92), daarboven mag je vrij prijzen. Voor Vlaardingen — waar de markthuur voor een fatsoenlijke eengezinswoning rond de €1.450–€1.750 ligt — is dat verschil al snel €3.000 tot €6.000 per jaar netto.
In de vrije sector huur in Vlaardingen draait alles om die puntengrens, het energielabel en de wijk. Een appartement in de Westwijk met label C scoort anders dan een jaren-30 woning in het Oranjekwartier met label E. Wie die mechanica niet kent, laat geld liggen of — erger — verhuurt onbewust onder de liberalisatiegrens en moet later corrigeren via de Huurcommissie.
!Vrije sector huurwoning Vlaardingen exterieur
Do's & Don'ts bij vrije sector verhuur in Vlaardingen
De grootste fouten die wij in deze regio zien, zijn niet juridisch — ze zijn rekenkundig. Mensen schatten de WWS-punten te hoog in, leveren op met label D en hopen op het beste. Hieronder de praktijk-checklist.
Do
- Laat een WWS-puntentelling maken vóór je verhuurt — een schouw kost €150–€300 en bespaart je later een Huurcommissie-procedure die je gewoon verliest als je onder 187 punten zat.
- Plan een label-sprong naar minimaal C vóór ondertekening — label C = 14 punten in rubriek 4, label B = 22 punten, dat is vaak het verschil tussen 178 en 192 punten op een Vlaardingse jaren-60 woning.
- Indexeer contractueel op CBS-CPI met cap — vrije sector mag in 2026 met inflatie + 1%, maar zet het wél expliciet in het contract, anders sta je met lege handen.
- Documenteer elke verbouwing met foto's en facturen — bij een eventueel toetsmoment moet je de oppervlakte, sanitair-puntenbron en isolatiewaarde kunnen bewijzen.
- Screen op inkomen 3,5–4x de kale huur — Vlaardingen trekt veel pendelaars naar Rotterdam, dat geeft een degelijke huurdersbasis, maar alleen als je strak screent.
Don't
- Vertrouw niet op de "schatting" van de makelaar — wij hebben in 2025 drie dossiers gezien waarbij makelaars 195 punten beloofden en de feitelijke telling op 174 uitkwam. Dat is een verschil van €290/maand.
- Lever niet op met label E of F vanaf 2026 — de label-D-eis voor verhuurders staat geagendeerd voor 2029, maar gemeenten in de regio Rotterdam-Rijnmond handhaven nu al actief op energieprestatie.
- Doe geen contant-uit-de-hand deals met huurders — Vlaardingen heeft een actieve handhavingsafdeling Wonen, en niet-geregistreerde huur kost je het Box-3-voordeel.
- Reken geen WOZ-waarde mee als hij niet recent is — sinds 2024 is de WOZ-cap in WWS verlaagd voor woningen onder de 187-punten-grens; oude WOZ-aanslagen werken niet meer.
- Verhuur niet kaal als de keuken/badkamer dateert van vóór 2005 — die punten tellen sterk negatief mee en je verliest snel 8–12 punten op verouderd sanitair.
Wat het kost in 2026
De vraag die altijd terugkomt: wat moet ik investeren om een Vlaardingse woning in de vrije sector te krijgen? Hieronder drie scenario's gebaseerd op recente cases uit onze portefeuille in de regio.
| Scenario | Startsituatie | Investering | Eindlabel | WWS-punten | Mogelijke huur |
|---|---|---|---|---|---|
| Licht | Label D, 78m² flat | €8.000 (HR++ glas + cv-ketel) | C | 184 → 192 | €1.350–€1.450 |
| Middel | Label E, 92m² eengezins | €22.000 (isolatie + glas + ketel) | B | 168 → 198 | €1.500–€1.650 |
| Zwaar | Label F, 105m² rijtje | €48.000 (warmtepomp + spouw + dak + glas) | A | 152 → 215 | €1.650–€1.850 |
De RVO-subsidies (ISDE) dekken in 2026 nog steeds een fors deel van de verduurzaming. Voor een hybride warmtepomp loopt de bijdrage op tot €3.000, voor spouwmuurisolatie tot €23/m² en voor HR++ glas tot €46/m². Volgens data van RVO is de gemiddelde uitkering per particuliere verhuurder in 2025 gestegen tot ruim €4.200 per woning.
Reken bij elk scenario ook met €1.500–€2.500 aan bijkomende kosten: een energielabel-meting (€250), een WWS-puntenrapport (€275), eventueel een asbestinventarisatie bij vooroorlogse panden (€650) en de gemeentelijke leges voor een verhuurvergunning (€185 in Vlaardingen, geldend in 2026). Reken voor de complete cyclus van aankoop-tot-verhuur op minimaal acht weken doorlooptijd.
In Vlaardingen: wijken, prijzen en wat werkt waar
Vlaardingen is geen homogene markt. De stad bestaat uit grofweg vier huur-zones met heel verschillende WWS-mechanica en huurder-profielen.
Vlaardingen-Holy (Floris de Vijfdelaan, Holysingel, Hofsingel) is jaren-70-tot-80 nieuwbouw, vaak goed geïsoleerd vanaf de bron, met veel eengezinswoningen rond de 95–115m². Hier landen vrije-sector-huren tussen €1.450 en €1.700 voor een vier-kamer-woning. Doelgroep: jonge gezinnen, Rotterdam-pendelaars, ASML-medewerkers vanuit Delft.
Westwijk en Babberspolder zijn jaren-60 portiek- en galerijflats. Hier is de puzzel het lastigst: zonder verduurzaming zit je vaak op 165–180 punten en val je gereguleerd. Met een label-sprong naar B kun je makkelijk naar 195+ punten en huren van €1.250–€1.400 voor een drie-kamer-flat van 72m². Investeringsterugverdientijd: 7–9 jaar.
Oranjekwartier en Vettenoordsepolder zijn de stenige jaren-30-buurten dichtbij het centrum. Karakterpanden, vaak met gevelornament, maar slechte schil. WWS-punten komen hier sterk uit oppervlakte en monumentale waarde, niet uit energieprestatie. Huren €1.500–€1.800 mogelijk voor een goed opgeknapte benedenwoning.
Het Hof / Centrum rond de Hoogstraat trekt jongere huurders, vaak singles en stellen die in Rotterdam werken maar de Vlaardingse vibe verkiezen. Hier zijn studio's tot 50m² verhuurbaar voor €950–€1.150, mits boven de WWS-grens.
Volgens Kadaster-cijfers is het aandeel particuliere huurwoningen in Vlaardingen tussen 2020 en 2024 gegroeid van 14% naar bijna 19% — een trend die de gemeente actief wil afremmen via een uitgebreid opkoopbeschermings-beleid, sinds 2024 van kracht voor woningen onder de €405.000.
!Vlaardingen wijken huurprijzen
Een case uit Vlaardingen-West: hoe een label-sprong €380/maand opleverde
Marieke, een particuliere belegger uit Maassluis, kocht in het najaar van 2023 een driekamer-portiekflat van 74m² aan de Burgemeester Heusdenslaan in Vlaardingen-Westwijk. Aankoopprijs €218.000, label E, gedateerde keuken uit 1998, badkamer uit 2003, cv-ketel uit 2009. Haar oorspronkelijke plan was: alles laten zoals het is, snel verhuren voor €1.150 kaal en het rendement laten lopen. Een bevriende makelaar had haar verzekerd dat ze "ruim boven de liberalisatiegrens" zou zitten.
Toen we de schouw deden, viel dat tegen. De feitelijke WWS-telling kwam uit op 172 punten — vijftien punten te weinig voor de vrije sector in 2026. Dat betekende een gemaximeerde huur van rond de €1.130, en bij toetsing door de Huurcommissie zou ze die ook moeten teruggeven plus eventueel achterstallige bedragen. Marieke zat aan onze keukentafel en rekende mee: tien jaar lang €230 per maand minder dan ze had ingeschat. Dat is €27.600 over de horizon, los van indexatie.
We hebben toen drie scenario's naast elkaar gelegd. Scenario A: niets doen, accepteren dat het pand gereguleerd verhuurd zou worden. Scenario B: een lichte ingreep van €6.000 — HR++ glas in de woonkamer en een nieuwe cv-ketel — wat zou neerkomen op een label-sprong naar D en ongeveer 181 punten. Nog steeds onvoldoende. Scenario C: een complete verduurzaming van €19.500, bestaande uit dak-isolatie (€4.200), spouwmuurisolatie (€2.800, deels gesubsidieerd door ISDE), HR++ glas in alle ramen (€6.500), een hybride warmtepomp (€7.000 na ISDE-subsidie van €3.000) en een nieuwe keukenblok van €4.500 om de keuken-punten te verhogen. Dat bracht haar op label B en — na hertelling — op 201 WWS-punten.
Marieke koos scenario C, deels omdat we haar konden laten zien dat de subsidies (ISDE €3.000 voor de warmtepomp, plus de Vlaardingse duurzaamheidslening met 1,9% rente over €15.000) de cash-out beperkten tot ongeveer €11.500 uit eigen middelen. De doorlooptijd was zeven weken, waarbij de aannemer in week vier ook nog een sluipgaslek in de oude leiding ontdekte — een meevaller in tegenslag.
Het pand werd in mei 2024 verhuurd aan een stel uit Rotterdam-Zuid voor €1.510 kaal, met een driejaarscontract en indexatie op CPI plus 0,75%. Het verschil met haar oorspronkelijke €1.130-scenario: €380 per maand, oftewel €4.560 per jaar. De terugverdientijd op de verduurzaming kwam daarmee uit op 2,5 jaar — niet 9 zoals een gemiddeld duurzaamheidsadvies suggereert, omdat we de huurverhoging meerekenden, niet alleen de energiebesparing.
Wat we hieruit haalden: in de vrije sector huur Vlaardingen is een verduurzaming geen kostenpost, maar een huurprijs-instrument. De ISDE-subsidies, de gemeentelijke duurzaamheidsleningen en de WWS-puntenwinst stapelen tot een rendement dat ver boven de pure energie-besparing uitstijgt. Wie alleen kijkt naar "wat kost de cv en hoeveel m³ gas bespaar ik" mist het hele plaatje. Lees ook onze diepere uitleg over hoeveel WWS-punten je in 2026 nodig hebt voor vrije sector verhuur — daar staan de exacte puntenwaardes per element.
!Verbouwing label-sprong Vlaardingen
Voorbeeld: kleine ingreep, groot effect
Voorbeeld (illustratief, gebaseerd op een geanonimiseerde case): een particuliere belegger met een appartement van 68m² in Vlaardingen-Centrum stond in 2025 met label D op 179 WWS-punten. Net onder de grens. Door alleen de keuken te vervangen (€7.200, een mid-range merk-keuken met inductie en vaatwasser) en het sanitair in de badkamer te moderniseren (€3.800, douche-thermostaat, dubbele wastafel, tegelwerk), schoof de telling naar 191 punten. Geen energie-investering, puur kwaliteits-punten in rubriek 6 en 7. Resultaat: vrije sector verhuur mogelijk, huurprijs van €1.290 in plaats van €1.155, dus €135/maand extra. Terugverdientijd op de €11.000 cosmetische investering: 6,8 jaar puur uit huurverhoging — voor wie liever niet aan duurzaamheid-trajecten begint, een sneller pad. Let op: deze case werkt alleen bij panden die al dichtbij de grens zitten. Vanaf 168 punten of lager is verduurzaming altijd de efficiëntere route.
Trends 2026 voor vrije sector verhuur in Vlaardingen
De wetgeving rond particuliere verhuur blijft 2026 in beweging, en in de Rotterdam-Rijnmond-regio merken we dat sneller dan elders in het land.
De label-D-eis komt onverbiddelijk dichterbij. Hoewel de wettelijke ingangsdatum voor verhuurders 2029 is, hanteren gemeenten in deze regio — Schiedam, Vlaardingen, Maassluis — in 2026 al label-eisen bij verhuurvergunningen. Wie een pand met label E of F koopt, moet rekenen op verplichte verduurzaming binnen 24 maanden.
Indexatie-cap blijft van kracht. Voor vrije sector mag de huur in 2026 stijgen met inflatie + 1%, wat neerkomt op ongeveer +3,65% volgens Rijksoverheid-publicatie. Voor gereguleerde huur ligt de cap lager. Wie een driejaarscontract afsluit moet die maximering expliciet vastleggen.
ISDE-pot wordt strakker. De budgetten voor warmtepompen worden in 2026 met circa 12% gekort ten opzichte van 2025, wat betekent dat wie wil verduurzamen, dat best in Q1 of Q2 doet. In voorgaande jaren was de pot in Q4 uitgeput.
Box-3-rendement wordt explicieter belast. Vanaf 2027 (mogelijk eerder na verkiezingsbeleid) komt er een werkelijk-rendement-heffing voor verhuurders. Vrije sector huur met hoog netto-rendement wordt fiscaal zwaarder belast dan nu — een reden om dit jaar nog actief huurprijzen te optimaliseren via WWS-puntenwinst.
Opkoopbescherming uitgebreid. Vlaardingen heeft sinds 2024 een opkoopbescherming op woningen onder €405.000. In 2026 wordt deze grens verhoogd naar circa €425.000, wat betekent dat ruim 70% van de particuliere woningvoorraad onder de regeling valt. Nieuwe aankopen voor verhuur vragen om een ontheffing — die niet automatisch wordt toegekend.
Meer over deze indexatie en hoe je het huurmaximum legaal kunt verhogen, lees je in onze gids over huurmaximum verhogen in 2026.
Pand met dit vraagstuk?
Stuur je adres + foto's via WhatsApp of e-mail. Quickscan binnen 5 werkdagen, geen verplichtingen.
Gratis quickscan → Prijslijst bekijkenZelf verder rekenen of laten uitzoeken
- Vastgoedcalculator — punten, huurmaximum en rendement zelf doorrekenen.
- WWS-optimalisatierapport (€595 ex btw) — puntentelling plus verbeterroute voor jouw pand.
- Gratis quickscan — adres en foto's insturen, reactie binnen 5 werkdagen.
- Contact — vraag over een concreet pand of een lopend traject.
Veelgestelde vragen
Wat is de WWS-grens voor vrije sector huur in Vlaardingen in 2026?
De landelijke grens ligt op 187 WWS-punten — dat geldt ook voor Vlaardingen, want er is geen regionale afwijking. Onder 187 punten val je in het gereguleerde segment met een maximum huurprijs van €1.234,92 per maand (geldend in 2026). Boven 187 punten ben je vrij om de markthuur te bepalen. Voor woningen tussen 143 en 186 punten gelden de middensegment-grenzen van €932,93 tot €1.228,07.
Hoeveel mag ik vragen voor een vrije sector huurwoning in Vlaardingen?
Dat hangt af van wijk, oppervlakte en energielabel. Voor een goed onderhouden eengezinswoning in Vlaardingen-Holy met label B en circa 95m² zit je in 2026 tussen €1.450 en €1.700 kaal. Voor een driekamer-appartement in de Westwijk na verduurzaming naar label B is €1.300–€1.500 realistisch. Centrum-studio's tot 50m² landen tussen €950 en €1.150. Marktdata van Pararius en Funda over Q4 2025 bevestigen deze ranges.
Moet ik een verhuurvergunning aanvragen in Vlaardingen?
Voor reguliere zelfstandige verhuur in de vrije sector heb je in 2026 nog geen verplichte verhuurvergunning in Vlaardingen, in tegenstelling tot Rotterdam waar dit voor bepaalde wijken wel geldt. Voor kamerverhuur of woningomzetting wél: dan heb je een omzettingsvergunning nodig. Bekijk de actuele regels per stad voor kamerverhuur in 2026. Voor de Goede Verhuurderschap-wet geldt registratieplicht bij de gemeente vanaf 2024.
Kan ik mijn gereguleerde huurwoning ombouwen naar vrije sector?
Niet zonder ingreep. Je moet de WWS-puntenscore verhogen naar 187+, en dat kan alleen door fysieke verbeteringen: verduurzaming (label-sprong levert 6–22 punten op), keuken/badkamer-renovatie (4–12 punten), of uitbreiding van het oppervlak (1,2 punt per m²). Bij zittende huurders mag je de huurprijs niet zomaar verhogen — pas bij nieuwe verhuur na vertrek geldt de hogere markthuur. Onze gids over huurwoning verhuren in Vlaardingen in 2026 gaat hier dieper op in.
Welke energielabel-eisen gelden in 2026 voor verhuurders in Vlaardingen?
Wettelijk is label C de ondergrens voor kantoren, niet voor woningen. Voor woningverhuurders staat de label-D-eis geagendeerd voor 2029. Praktisch gezien hanteert de gemeente Vlaardingen vanaf 2026 echter een soft requirement bij vergunningen voor verbouw of splitsing: panden met label E of slechter krijgen geen ontheffing voor verhuur-gerelateerde aanvragen. De aanbeveling is daarom: zorg uiterlijk eind 2027 voor minimaal label C.
Hoeveel rendement haal je op vrije sector huur in Vlaardingen?
Bruto-rendement op een goed gekochte en verduurzaamde woning in Vlaardingen-Westwijk of -Holy ligt in 2026 tussen 5,2% en 6,8%, gerekend over de stichtingskosten inclusief verduurzaming. Netto na onderhoud, leegstand-buffer en beheer komt daar circa 1,2–1,8 procentpunt vanaf. In het centrum is het bruto-rendement vaak hoger (tot 7,5%) maar met meer huurder-verloop. Vergelijk dit met Rotterdam-Zuid, waar het netto-rendement vergelijkbaar ligt maar de waardestijging historisch hoger is geweest.
Wat gebeurt er als ik onbewust onder de WWS-grens verhuur?
Als de huurder binnen zes maanden na contractondertekening een toetsingsverzoek indient bij de Huurcommissie, en de feitelijke WWS-telling komt onder 187 punten uit, dan wordt het contract met terugwerkende kracht herzien tot de wettelijke maximumprijs. Je moet het verschil terugbetalen, soms over meerdere jaren. De Huurcommissie handelt dit binnen 4–6 maanden af. Voorkomen is dus eenvoudiger dan herstellen — laat altijd vooraf een puntentelling maken.
```html
{
"@context": "https://schema.org",
"@graph":
{
"@type": "Article",
"headline": "Vrije sector huur Vlaardingen: wat kun je vragen in 2026?",
"description": "Vrije sector huur in Vlaardingen 2026: WWS-grens, huurprijzen per wijk, label-eisen en concrete cases. Praktijk-gids voor verhuurders.",
"datePublished": "2026-06-05",
"dateModified": "2026-06-05",
"author": {
"@type": "Person",
"name": "Alex Nieuwenburg",
"url": "https://maximilius.com/team"
},
"publisher": {
"@type": "Organization",
"name": "Maxiko",
"url": "https://maxiko.nl"
},
"keywords": "vrije sector huur Vlaardingen"
},
{
"@type": "FAQPage",
"mainEntity": [
{
"@type": "Question",
"name": "Wat is de WWS-grens voor vrije sector huur in Vlaardingen in 2026?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "De landelijke grens ligt op 187 WWS-punten — dat geldt ook voor Vlaardingen, want er is geen regionale afwijking. Onder 187 punten val je in het gereguleerde segment met een maximum huurprijs van €1.234,92 per maand (geldend in 2026). Boven 187 punten ben je vrij om de markthuur te bepalen. Voor woningen tussen 143 en 186 punten gelden de middensegment-grenzen van €932,93 tot €1.228,07."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Hoeveel mag ik vragen voor een vrije sector huurwoning in Vlaardingen?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Dat hangt af van wijk, oppervlakte en energielabel. Voor een goed onderhouden eengezinswoning in Vlaardingen-Holy met label B en circa 95m² zit je in 2026 tussen €1.450 en €1.700 kaal. Voor een driekamer-appartement in de Westwijk na verduurzaming naar label B is €1.300–€1.500 realistisch. Centrum-studio's tot 50m² landen tussen €950 en €1.150. Marktdata van Pararius en Funda over Q4 2025 bevestigen deze ranges."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Moet ik een verhuurvergunning aanvragen in Vlaardingen?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Voor reguliere zelfstandige verhuur in de vrije sector heb je in 2026 nog geen verplichte verhuurvergunning in Vlaardingen, in tegenstelling tot Rotterdam waar dit voor bepaalde wijken wel geldt. Voor kamerverhuur of woningomzetting wél: dan heb je een omzettingsvergunning nodig. Bekijk de [actuele regels per stad voor kamerverhuur in 2026. Voor de Goede Verhuurderschap-wet geldt registratieplicht bij de gemeente vana"
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Kan ik mijn gereguleerde huurwoning ombouwen naar vrije sector?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Niet zonder ingreep. Je moet de WWS-puntenscore verhogen naar 187+, en dat kan alleen door fysieke verbeteringen: verduurzaming (label-sprong levert 6–22 punten op), keuken/badkamer-renovatie (4–12 punten), of uitbreiding van het oppervlak (1,2 punt per m²). Bij zittende huurders mag je de huurprijs niet zomaar verhogen — pas bij nieuwe verhuur na vertrek geldt de hogere markthuur. Onze gids over [huurwoning verhuren in Vlaardingen in 2026](https://maxiko.nl/blog/huurwoning-vlaardingen-verhuren-"
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Welke energielabel-eisen gelden in 2026 voor verhuurders in Vlaardingen?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Wettelijk is label C de ondergrens voor kantoren, niet voor woningen. Voor woningverhuurders staat de label-D-eis geagendeerd voor 2029. Praktisch gezien hanteert de gemeente Vlaardingen vanaf 2026 echter een soft requirement bij vergunningen voor verbouw of splitsing: panden met label E of slechter krijgen geen ontheffing voor verhuur-gerelateerde aanvragen. De aanbeveling is daarom: zorg uiterlijk eind 2027 voor minimaal label C."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Hoeveel rendement haal je op vrije sector huur in Vlaardingen?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Bruto-rendement op een goed gekochte en verduurzaamde woning in Vlaardingen-Westwijk of -Holy ligt in 2026 tussen 5,2% en 6,8%, gerekend over de stichtingskosten inclusief verduurzaming. Netto na onderhoud, leegstand-buffer en beheer komt daar circa 1,2–1,8 procentpunt vanaf. In het centrum is het bruto-rendement vaak hoger (tot 7,5%) maar met meer huurder-verloop. Vergelijk dit met Rotterdam-Zuid, waar het netto-rendement vergelijkbaar ligt maar de waardestijging historisch hoger is geweest."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Wat gebeurt er als ik onbewust onder de WWS-grens verhuur?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Als de huurder binnen zes maanden na contractondertekening een toetsingsverzoek indient bij de Huurcommissie, en de feitelijke WWS-telling komt onder 187 punten uit, dan wordt het contract met terugwerkende kracht herzien tot de wettelijke maximumprijs. Je moet het verschil terugbetalen, soms over meerdere jaren. De Huurcommissie handelt dit binnen 4–6 maanden af. Voorkomen is dus eenvoudiger dan herstellen — laat altijd vooraf een puntentelling maken."
}
}
]
},
{
"@type": "LocalBusiness",
"name": "Maxiko",
"url": "https://maxiko.nl",
"areaServed": {
"@type": "Country",
"name": "Nederland"
},
"address": {
"@type": "PostalAddress",
"addressCountry": "NL"
}
},
{
"@type": "Organization",
"name": "Maximilius BV",
"url": "https://maximilius.com",
"logo": "https://maximilius.com/logo.png"
}
]
}
```
Lees je onze artikelen graag? Zet maxiko.nl als voorkeursbron in Google, dan staat ons werk vaker in je Topverhalen.