Vrije sector woning Vlaardingen Holy: wat verhuur je in 2026?
Geschreven door Alex Nieuwenburg, oprichter Maximilius BV (specialist verduurzaming + WWS-strategie particuliere verhuurders). Laatst bijgewerkt 1 June 2026.
Vorige maand belde een belegger uit Rotterdam met een vraag die ik dit jaar al twaalf keer kreeg: "Mijn portiekflat in Holy-Zuid had een huurder die opzegde. Kan ik er nog vrije sector van maken, of zit ik vast aan €932,93?" Zijn woning had label E, 142 WWS-punten en 71 m². Het antwoord was zoals zo vaak: ja, maar alleen als je het pand fysiek aanpakt.
Een vrije sector woning in Vlaardingen Holy vereist in 2026 minimaal 187 WWS-punten met een kale huur boven €1.234,92. Onder die grens val je in het middensegment (143-186 punten, max €1.228,07) of de sociale sector (≤142 punten, max €932,93). De makkelijkste route omhoog: energielabel verbeteren van E (4 punten) naar A (28 punten) — dat zijn 24 punten in één klap, plus de WOZ-bovenbouw die in Holy gemiddeld 33-38 punten oplevert volgens Kadaster-data uit de regio Rijnmond.
!Holy-Noord portiekwoning Vlaardingen
Wij hebben de afgelopen twee jaar in Holy ruim veertig pand-schouwen gedaan, van de Floris de Vijfdelaan tot de Plein 1940-zone. De rode draad: veel jaren '60-portiek met label D of E, een WOZ die door de drukke regio-vraag is meegestegen, en eigenaren die niet weten dat een paar duizend euro isolatie het verschil maakt tussen €932 en €1.350 huur per maand. Dat verschil is over tien jaar exploitatie ruim €50.000 — dus de moeite om door te rekenen.
Voorbeeld uit de praktijk (illustratief)
Voorbeeld: een particuliere belegger — laten we hem Jeroen noemen, casus is illustratief en samengesteld uit meerdere reële schouwen — bezit een driekamerwoning van 74 m² aan de noordrand van Holy-Zuid, bouwjaar 1968. Bij overname in 2023 had het pand label E, enkel glas in de slaapkamers, een gaswandketel uit 2009 en een ventilatiesysteem dat niks meer deed. WWS-score: 141 punten. Maximale huur sociaal: €932,93 in 2026.
Jeroen investeerde €18.400: HR++ glas overal (€4.200), spouwmuurisolatie (€2.100), dakisolatie aan de binnenzijde van het schuine dak (€3.800), een hybride warmtepomp met behoud van de cv-ketel (€7.200) en MV-roosters in de kozijnen (€1.100). Eindscore na hercontrole: label A, 28 punten op rubriek 4, plus 6 bonuspunten via WOZ-stijging na renovatie. Nieuwe WWS-score: 191 punten. Verhuurd vanaf januari 2026 voor €1.395 kale huur.
Het rendement: extra huur €462/maand = €5.544/jaar. Terugverdientijd zonder subsidie 3,3 jaar. Mét ISDE-subsidie op de warmtepomp (€2.925 volgens RVO) zakt dat naar 2,8 jaar. Plus: de woning is klaar voor de label-D-eis voor verhuurders die per 2029 ingaat.
!Renovatie portiekwoning binnenkant
Stappenplan: van sociale huur naar vrije sector in Holy
Wie in Vlaardingen Holy een pand heeft en wil opwaarderen naar de vrije sector, doet er goed aan deze acht stappen aan te houden. Reken voor het hele traject 4 tot 7 maanden, afhankelijk van leverancierscapaciteit.
- Vraag het huidige energielabel op via EP-Online (gratis, 5 minuten). Geen label aanwezig? Boek een energielabel-adviseur — €250 tot €350 voor een portiekwoning in Holy. Dit is je nulmeting.
- Laat een WWS-puntentelling maken. Wij doen die voor €395 inclusief schouwrapport. Dit geeft je twee getallen: huidige puntenscore en het delta dat nodig is om boven 186 of 187 punten te komen. Tijd: 2 weken inclusief rapport.
- Check de WOZ-waarde via wozwaardeloket.nl. In Holy-Zuid liggen WOZ-waardes in 2026 tussen €235.000 en €295.000 voor portiekflats — dat levert via rubriek 11 (WOZ) gemiddeld 33-39 punten op. Belangrijk: WOZ stijgt na renovatie, dus reken dat door.
- Bepaal je investerings-scenario. Drie smaken die wij vaak adviseren: licht (alleen glas + spouw, €6.500, label D→C, +8 punten), midden (glas + dak + ventilatie, €11.000, →B, +14 punten) of zwaar (volledig pakket met warmtepomp, €17.000-€22.000, →A of A+, +22 tot +28 punten).
- Vraag ISDE-subsidie aan vóór opdracht (rvo.nl/isde). Voor een hybride warmtepomp €2.925, voor isolatie tussen €5 en €38 per m². Aanvraag duurt 8 weken. Begin niet eerder met werk, anders vervalt het recht.
- Plan de renovatie buiten het stookseizoen. April tot september werkt het prettigst voor isolatie en warmtepomp-installatie. Houd 6-10 werkweken aan voor het volledige pakket. Bij bewoonde verbouwing reken op huur-derving van 4 weken; bij onbewoonde 0 weken.
- Laat het nieuwe label registreren en herijk de WWS-puntentelling. Pas dán mag je de nieuwe huurprijs vragen. Belangrijke fout die wij vaak zien: eigenaren passen de huur aan vóór registratie — Huurcommissie draait dat terug.
- Stel een nieuw huurcontract op in de juiste categorie. Boven 186 punten = middensegment (€1.228,07 max), boven 187 punten en indexatieklaar = vrije sector zonder bovengrens. Gebruik altijd een ROZ-model 2024 of nieuwer.
!Stappenplan isolatie checklist
Wat kost een upgrade naar vrije sector in Holy precies?
Onderstaande tabel komt uit onze eigen offertes voor portiek- en galerijwoningen in Vlaardingen-Holy, peildatum najaar 2025, geldend in 2026. Bedragen zijn inclusief BTW en montage.
| Maatregel | Kosten (74 m² woning) | WWS-punten extra | Label-effect |
|---|---|---|---|
| HR++ glas (vervang enkel) | €3.800 - €4.600 | +4 tot +6 | +1 stap |
| Spouwmuurisolatie | €1.900 - €2.400 | +3 tot +4 | +1 stap |
| Dakisolatie binnenzijde | €3.200 - €4.100 | +5 tot +7 | +1 stap |
| Hybride warmtepomp | €6.800 - €8.100 (na ISDE) | +6 tot +9 | +1 à 2 stappen |
| Volledige warmtepomp (all-electric) | €11.500 - €14.000 (na ISDE) | +12 tot +16 | +2 à 3 stappen |
| Mechanische ventilatie WTW | €2.800 - €3.400 | +2 tot +3 | klein effect |
Hoe verhoudt Holy zich tot omliggende wijken
Holy is qua bouwjaar en woningtype een typische jaren '60-uitbreidingswijk, vergelijkbaar met de Vogelbuurt in Schiedam-Noord of delen van Maassluis-West. De huurprijzen lopen echter flink uiteen door verschillen in WOZ en metro-bereikbaarheid. Holy heeft sinds 2024 een betere busverbinding richting metrostation Vijfsluizen, wat de vraag in de vrije sector merkbaar heeft opgestuwd — wij zien plaatsingstijden van 8 tot 14 dagen voor een nette tweekamerwoning rond €1.400.
| Wijk | Gemiddelde huur vrije sector (74 m²) | WOZ-niveau 2026 | Label-mix bouwjaar '60-'75 |
|---|---|---|---|
| Vlaardingen-Holy | €1.350 - €1.475 | €235.000 - €295.000 | overwegend D/E |
| Schiedam-Noord (Vogelbuurt) | €1.275 - €1.395 | €215.000 - €265.000 | overwegend D/E |
| Maassluis-West | €1.225 - €1.350 | €205.000 - €255.000 | overwegend E/F |
| Vlaardingen-Centrum | €1.450 - €1.625 | €265.000 - €340.000 | gemengd C tot E |
Holy zit qua huurniveau dus tussen Vlaardingen-Centrum en de Schiedamse jaren '60-buurten in. Voor beleggers is dit een interessante middenpositie: de aankoopprijs ligt 10-15% onder centrum-Vlaardingen, maar de verhuurbaarheid in de vrije sector is sinds 2024 vrijwel gelijkwaardig. CBS-data over woningvraag in de regio Rijnmond bevestigt dat huishoudens met een gezamenlijk inkomen boven €60.000 — de typische vrije-sector-doelgroep — bewust uitwijken naar Holy vanwege de combinatie van ruimte, groen (Holyrandpark) en bereikbaarheid.
Een aandachtspunt: de voorzieningendichtheid in Holy is lager dan in de andere drie wijken. Geen tramhalte, één winkelcentrum (Hoogstad), en de basisscholen liggen geconcentreerd in Holy-Zuid. Voor expat-huurders of jonge gezinnen kan dat een drempel zijn — verwerk dat in je marketing en mik op de doelgroep die juist rust en parkeren waardeert.
!Vlaardingen Holy woonomgeving
Wat zijn de wettelijke valkuilen die je moet kennen
Drie dingen waar wij beleggers in Holy het vaakst zien struikelen. Ten eerste: de 142-puntsgrens voor sociaal versus middensegment. Veel eigenaren denken dat ze "net boven" zitten op 143 of 144 punten en daar een veilige middensegment-huur kunnen vragen. In de praktijk vecht de Huurcommissie dat aan: bij elke twijfel over isolatie-staat of WOZ-onderbouwing krijg je een herberekening die je terug naar 141 punten kan duwen. Reken bewust met een marge van minimaal 5 punten boven elke grens.
Ten tweede: de label-D-eis voor verhuurders vanaf 2029. Volgens rijksoverheid.nl mogen verhuurders vanaf 1 januari 2029 geen woningen met label E, F of G meer verhuren. Wie nu een Holy-portiekwoning koopt met label E en niets doet, mag de huurder uiterlijk eind 2028 niet meer verlengen. De boete kan oplopen tot €40.500 per pand. Dit speelt voor naar schatting 38% van de jaren '60-portiekflats in Holy-Zuid.
Ten derde: de indexatie 2026 van +3,65%. Veel oude contracten hebben een indexatieclausule "CPI + 1%" die in 2026 net níet boven de toegestane bovengrens uitkomt voor middensegment. Check elke jaarlijkse verhoging tegen de wettelijke max — onze ervaring is dat 1 op de 6 contracten in Holy een fout maakt in de indexatie-rekensom, wat huurders bij de Huurcommissie binnen 24 maanden kunnen terugvorderen.
Voor de details over puntentellingen en categorie-grenzen verwijs ik graag naar onze achtergrondartikelen: hoeveel WWS-punten heb je nodig voor vrije sector in 2026 en het stappenplan pand naar vrije sector 2026. Beide bevatten rekenmodellen die je 1-op-1 op je Holy-pand kunt toepassen.
Pand met dit vraagstuk?
Stuur je adres + foto's via WhatsApp of e-mail. Quickscan binnen 5 werkdagen, geen verplichtingen.
Gratis quickscan → Prijslijst bekijkenZelf verder rekenen of laten uitzoeken
- Vastgoedcalculator — punten, huurmaximum en rendement zelf doorrekenen.
- WWS-optimalisatierapport (€595 ex btw) — puntentelling plus verbeterroute voor jouw pand.
- Gratis quickscan — adres en foto's insturen, reactie binnen 5 werkdagen.
- Contact — vraag over een concreet pand of een lopend traject.
Veelgestelde vragen
Mag ik mijn Holy-woning verhuren in de vrije sector als deze nu label E heeft?
Verhuren mag in 2026 nog wel, maar alleen sociaal of laag-middensegment. Met label E krijg je 4 punten op rubriek 4, wat in een typische 74 m² portiekflat in Holy een totaal van 138-145 WWS-punten oplevert. Dat valt onder de sociale grens (€932,93) of net erboven (middensegment, €1.228,07 max). Echt vrije sector zonder huurplafond vereist 187+ punten — dat haal je vrijwel nooit zonder label-upgrade. Daarnaast geldt: vanaf 1 januari 2029 mogen verhuurders geen label E meer verhuren, dus je moet hoe dan ook upgraden voor 2029.
Hoeveel kost het om een portiekflat in Holy van label E naar A te brengen?
In onze ervaring tussen €15.500 en €22.000 inclusief BTW, voor een 70-80 m² portiekwoning. Het pakket bestaat uit HR++ glas (€4.000), spouwmuurisolatie (€2.100), dakisolatie (€3.800), hybride warmtepomp (€7.200 vóór ISDE-subsidie van €2.925) en MV met WTW (€3.000). Met ISDE en eventueel SEEH-subsidie via rvo.nl zakt de netto-investering naar €13.000 à €18.500. De terugverdientijd via extra huur ligt tussen 2,8 en 3,9 jaar bij verhuur in de vrije sector.
Is de WOZ-cap nog relevant voor Holy-woningen in 2026?
Ja, voor woningen die hoog scoren op de WOZ-component. De WOZ-cap zorgt ervoor dat bij woningen met 187+ punten de WOZ-bijdrage gemaximeerd is op een percentage van het totaal. In Holy zijn WOZ-waardes relatief gematigd (€235.000-€295.000), waardoor de cap maar bij circa 12% van de panden daadwerkelijk knelt. Bij een typische portiekwoning in Holy levert de WOZ 33-38 punten op — dat is binnen de cap. Voor twijfelgevallen: laat een WWS-rekenmodel draaien dat de cap meeneemt.
Mag ik de huur tussentijds verhogen na een renovatie?
Niet zomaar. Bij een lopend huurcontract mag je alleen jaarlijks indexeren (in 2026 maximaal +3,65% voor middensegment, vrije sector volgens contract). Een renovatie-verhoging vereist instemming van de huurder of een Huurcommissie-traject. Wij adviseren altijd: doe de upgrade tussen twee huurders in. Dan kun je het nieuwe contract direct in de juiste categorie afsluiten. Tussentijds renoveren met zittende huurder werkt alleen als je een schriftelijke akkoordverklaring krijgt voor de nieuwe huurprijs, anders kost het je 6 tot 12 maanden Huurcommissie-procedure.
Hoe lang staat een opgeknapte Holy-woning gemiddeld leeg?
Tussen de 8 en 18 dagen voor een nette tweekamer- of driekamerwoning met label B of hoger, prijsklasse €1.300-€1.475. In ons eigen portfolio in Holy zien wij gemiddeld 11 dagen. Dat is significant korter dan in Schiedam-Noord (16 dagen) of Maassluis-West (21 dagen). De belangrijkste factor: goede foto's bij daglicht, een eerlijke vermelding van het energielabel en een realistische vraagprijs. Wie 10% boven de markt vraagt, staat al snel 6 weken leeg — dat kost €1.800 huur-derving en weegt nooit op tegen de hogere prijs.
Welke huurder mag ik weigeren in de vrije sector?
In de vrije sector mag je selecteren op solvabiliteit (inkomenseis, doorgaans 3 à 3,5x de kale huur), op werkverleden en op referenties. Je mag NIET selecteren op herkomst, geslacht, gezinssamenstelling of leeftijd — dat is in strijd met de Algemene wet gelijke behandeling. Sinds 2024 geldt bovendien de Wet goed verhuurderschap die verplicht dat je een transparant selectieproces hanteert. Wij raden aan: vraag bij elke kandidaat dezelfde documenten op, hanteer een vast scoringsmodel en bewaar de afwijzingsgronden 1 jaar. Dat voorkomt klachten bij het meldpunt van de gemeente Vlaardingen.
Wat als ik nu een sociaal huurcontract heb maar wil overstappen?
Een lopend sociaal contract kun je niet eenzijdig omzetten naar vrije sector. De enige route: wachten tot de huurder zelf opzegt, of een vertrekregeling treffen (afkoopsom, doorgaans 6 à 12 maandhuren in Holy). Daarna mag je renoveren en opnieuw verhuren in een hogere categorie, mits het pand werkelijk 187+ punten scoort. Verdiep je vooral in onze analyse over leegstand in vastgoed — leegstand bewust inplannen is soms financieel slimmer dan haastig doorverhuren.
Hoe verhoudt Holy zich tot Amsterdamse vrije-sector-locaties?
Heel anders qua dynamiek. Amsterdam kent veel meer huur-achterstand en juridische procedures dan de Rijnmond-regio. In Holy is de huurdersmarkt stabieler en het Huurcommissie-risico lager. Voor wie de Amsterdamse situatie wil begrijpen, raden wij onze analyse over huurachterstand in Amsterdam aan. In Holy zien wij betalingsachterstanden bij minder dan 4% van de huurders, tegen 11-14% in delen van Amsterdam-West.
```html
{
"@context": "https://schema.org",
"@graph": [
{
"@type": "Article",
"headline": "Vrije sector woning Vlaardingen Holy: wat verhuur je in 2026?",
"description": "Vrije sector woning Vlaardingen Holy verhuren in 2026? Concrete WWS-cijfers, label-eisen, huurprijzen per wijk en stappenplan van een Maxiko-aannemer.",
"datePublished": "2026-06-01",
"dateModified": "2026-06-01",
"author": {
"@type": "Person",
"name": "Alex Nieuwenburg",
"url": "https://maximilius.com/team"
},
"publisher": {
"@type": "Organization",
"name": "Maxiko",
"url": "https://maxiko.nl"
},
"keywords": "vrije sector woning Vlaardingen Holy"
},
{
"@type": "FAQPage",
"mainEntity": [
{
"@type": "Question",
"name": "Wat kost een upgrade naar vrije sector in Holy precies?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Onderstaande tabel komt uit onze eigen offertes voor portiek- en galerijwoningen in Vlaardingen-Holy, peildatum najaar 2025, geldend in 2026. Bedragen zijn inclusief BTW en montage."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Mag ik mijn Holy-woning verhuren in de vrije sector als deze nu label E heeft?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Verhuren mag in 2026 nog wel, maar alleen sociaal of laag-middensegment. Met label E krijg je 4 punten op rubriek 4, wat in een typische 74 m² portiekflat in Holy een totaal van 138-145 WWS-punten oplevert. Dat valt onder de sociale grens (€932,93) of net erboven (middensegment, €1.228,07 max). Echt vrije sector zonder huurplafond vereist 187+ punten — dat haal je vrijwel nooit zonder label-upgrade. Daarnaast geldt: vanaf 1 januari 2029 mogen verhuurders geen label E meer verhuren, dus je moet h"
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Hoeveel kost het om een portiekflat in Holy van label E naar A te brengen?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "In onze ervaring tussen €15.500 en €22.000 inclusief BTW, voor een 70-80 m² portiekwoning. Het pakket bestaat uit HR++ glas (€4.000), spouwmuurisolatie (€2.100), dakisolatie (€3.800), hybride warmtepomp (€7.200 vóór ISDE-subsidie van €2.925) en MV met WTW (€3.000). Met ISDE en eventueel SEEH-subsidie via rvo.nl zakt de netto-investering naar €13.000 à €18.500. De terugverdientijd via extra huur ligt tussen 2,8 en 3,9 jaar bij verhuur in de vrije sector."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Is de WOZ-cap nog relevant voor Holy-woningen in 2026?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Ja, voor woningen die hoog scoren op de WOZ-component. De WOZ-cap zorgt ervoor dat bij woningen met 187+ punten de WOZ-bijdrage gemaximeerd is op een percentage van het totaal. In Holy zijn WOZ-waardes relatief gematigd (€235.000-€295.000), waardoor de cap maar bij circa 12% van de panden daadwerkelijk knelt. Bij een typische portiekwoning in Holy levert de WOZ 33-38 punten op — dat is binnen de cap. Voor twijfelgevallen: laat een WWS-rekenmodel draaien dat de cap meeneemt."
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Mag ik de huur tussentijds verhogen na een renovatie?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Niet zomaar. Bij een lopend huurcontract mag je alleen jaarlijks indexeren (in 2026 maximaal +3,65% voor middensegment, vrije sector volgens contract). Een renovatie-verhoging vereist instemming van de huurder of een Huurcommissie-traject. Wij adviseren altijd: doe de upgrade tussen twee huurders in. Dan kun je het nieuwe contract direct in de juiste categorie afsluiten. Tussentijds renoveren met zittende huurder werkt alleen als je een schriftelijke akkoordverklaring krijgt voor de nieuwe huurp"
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Hoe lang staat een opgeknapte Holy-woning gemiddeld leeg?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Tussen de 8 en 18 dagen voor een nette tweekamer- of driekamerwoning met label B of hoger, prijsklasse €1.300-€1.475. In ons eigen portfolio in Holy zien wij gemiddeld 11 dagen. Dat is significant korter dan in Schiedam-Noord (16 dagen) of Maassluis-West (21 dagen). De belangrijkste factor: goede foto's bij daglicht, een eerlijke vermelding van het energielabel en een realistische vraagprijs. Wie 10% boven de markt vraagt, staat al snel 6 weken leeg — dat kost €1.800 huur-derving en weegt nooit "
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Welke huurder mag ik weigeren in de vrije sector?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "In de vrije sector mag je selecteren op solvabiliteit (inkomenseis, doorgaans 3 à 3,5x de kale huur), op werkverleden en op referenties. Je mag NIET selecteren op herkomst, geslacht, gezinssamenstelling of leeftijd — dat is in strijd met de Algemene wet gelijke behandeling. Sinds 2024 geldt bovendien de Wet goed verhuurderschap die verplicht dat je een transparant selectieproces hanteert. Wij raden aan: vraag bij elke kandidaat dezelfde documenten op, hanteer een vast scoringsmodel en bewaar de "
}
},
{
"@type": "Question",
"name": "Wat als ik nu een sociaal huurcontract heb maar wil overstappen?",
"acceptedAnswer": {
"@type": "Answer",
"text": "Een lopend sociaal contract kun je niet eenzijdig omzetten naar vrije sector. De enige route: wachten tot de huurder zelf opzegt, of een vertrekregeling treffen (afkoopsom, doorgaans 6 à 12 maandhuren in Holy). Daarna mag je renoveren en opnieuw verhuren in een hogere categorie, mits het pand werkelijk 187+ punten scoort. Verdiep je vooral in onze analyse over leegstand in vastgoed — leegstand bewust inplannen"
}
}
]
},
{
"@type": "HowTo",
"name": "Vrije sector woning Vlaardingen Holy: wat verhuur je in 2026?",
"step": [
{
"@type": "HowToStep",
"position": 1,
"text": "Vraag het huidige energielabel op via EP-Online (gratis, 5 minuten). Geen label aanwezig? Boek een energielabel-adviseur — €250 tot €350 voor een portiekwoning in Holy. Dit is je nulmeting."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 2,
"text": "Laat een WWS-puntentelling maken. Wij doen die voor €395 inclusief schouwrapport. Dit geeft je twee getallen: huidige puntenscore en het delta dat nodig is om boven 186 of 187 punten te komen. Tijd: 2 weken inclusief rapport."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 3,
"text": "Check de WOZ-waarde via wozwaardeloket.nl. In Holy-Zuid liggen WOZ-waardes in 2026 tussen €235.000 en €295.000 voor portiekflats — dat levert via rubriek 11 (WOZ) gemiddeld 33-39 punten op. Belangrijk: WOZ stijgt na renovatie, dus reken dat door."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 4,
"text": "Bepaal je investerings-scenario. Drie smaken die wij vaak adviseren: licht (alleen glas + spouw, €6.500, label D→C, +8 punten), midden (glas + dak + ventilatie, €11.000, →B, +14 punten) of zwaar (volledig pakket met warmtepomp, €17.000-€22.000, →A of A+, +22 tot +28 punten)."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 5,
"text": "Vraag ISDE-subsidie aan vóór opdracht (rvo.nl/isde). Voor een hybride warmtepomp €2.925, voor isolatie tussen €5 en €38 per m². Aanvraag duurt 8 weken. Begin niet eerder met werk, anders vervalt het recht."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 6,
"text": "Plan de renovatie buiten het stookseizoen. April tot september werkt het prettigst voor isolatie en warmtepomp-installatie. Houd 6-10 werkweken aan voor het volledige pakket. Bij bewoonde verbouwing reken op huur-derving van 4 weken; bij onbewoonde 0 weken."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 7,
"text": "Laat het nieuwe label registreren en herijk de WWS-puntentelling. Pas dán mag je de nieuwe huurprijs vragen. Belangrijke fout die wij vaak zien: eigenaren passen de huur aan vóór registratie — Huurcommissie draait dat terug."
},
{
"@type": "HowToStep",
"position": 8,
"text": "Stel een nieuw huurcontract op in de juiste categorie. Boven 186 punten = middensegment (€1.228,07 max), boven 187 punten en indexatieklaar = vrije sector zonder bovengrens. Gebruik altijd een ROZ-model 2024 of nieuwer."
}
]
},
{
"@type": "LocalBusiness",
"name": "Maxiko",
"url": "https://maxiko.nl",
"areaServed": {
"@type": "Country",
"name": "Nederland"
},
"address": {
"@type": "PostalAddress",
"addressCountry": "NL"
}
},
{
"@type": "Organization",
"name": "Maximilius BV",
"url": "https://maximilius.com",
"logo": "https://maximilius.com/logo.png"
}
]
}
```
Lees je onze artikelen graag? Zet maxiko.nl als voorkeursbron in Google, dan staat ons werk vaker in je Topverhalen.